Tallinna lasteaed Pallipõnn osaleb Elukestva õppe programmis Comenius PDF Prindi Saada link

comeniusProjekt rahastatakse EL elukestva õppe programmist SA Archimedese vahendusel.

Eraldatud summa 12 000 eurot.
Projekti nimetus: "Ten Countries, Million Children: We are the future Europeans"
Projekt sai alguse 2010.aastal ja lõppeb 2012 kevad.

Partnerkoolid:

Koordinaatorriik on Türgi
Koordinaatoriks õpetaja  Nurdan Gezgin

Türgis Bursa linnas: Dr. Ayten Bozkaya Anaokulu
www.draytenbozkayaanaaokulu.k12.tr

Ungaris  Debrecenis  DEOEC Napközi Otthonos Ovoda
http://doteovoda.unideb.hu

Hispaanias Mijase linnas: Ceip Los Campanales
http://www.juntadeandalucia.es/averroes/loscampanales/

Inglismaal Londonis: Berger Primary School
www.berger.hackney.sch.uk

Pallipõnni lasteaias on projekti koordinaatoriks õpetaja Kerstin Kööp

Kokkusaamise seminarid toimuvad igas partnerriigis:

25.-29.oktoober 2010 Türgis (osalesid: Kerstin Kööp, Kirsti Lepp, Maire Kaljuveer)
Aprill 2011 Ungaris
Oktoober 2011 Eestis Pallipõnnis
Jaanuar 2012 Inglismaal
Kevad 2012 projekti lõpetamine  Hispaanias

 

VAATA MEIE BLOGI

 

Viimati muudetud 04.04.2011

 
5-9.aprill 2011 a. Ungaris Debrecenis PDF Prindi Saada link
5.aprill (teisipäev) – lendame Helsingi kaudu Budapesti, sealt rongiga Debreceni. Seame end hotellis sisse ja sööme õhtust türklaste ja ungarlastega. Hilisõhtul jõuavad kohale ka hispaanlased ja inglased, kes õhtusöögiga liituvad.

6.aprill (kolmapäev) – Selgub, et Ungari partnerlasteaed kuulub Kliinikumile, lapsevanemateks on põhiliselt arstid ja meditsiinitöötajad. Kohtumine Kliiniku juhiga. Seejärel esimene lasteaiakülastus. Lapsed esinevad, pakutakse küpsetisi. Soovijatel mõõdetakse veresuhkru taset ja vererõhku. Vaatame rühmades ringi. Seejärel jalutame teise majja, kus on kolm rühma. Lapsed teevad suure etteaste (ungari ja inglise keeles). Vaatame rühmades ringi (lastel söögiaeg) ja külastame ka kõrval asuvat sõimehoonet. Lapsed magavad. Tagasi lasteaeda jõudes pakutakse lõunat, peale seda projekti koosolek. Kõik projektist osa võtvad riigid tutvustavad oma alushariduse süsteemi. Õhtul rahvuslik õhtusöök Vendiofa Csardas.

7.aprill (neljapäev) – külastame Kölcsey Ferenc Teacher Training Collage´t. Sealne juht tutvustab kolledzi ajalugu ja tänapäeva. Väike ekskurisoon kolledzis, kunstiosakonnas. Seejärel külastame kõrvalmajas asuvat Teacher Training Collageś praktika kooli. Kooli direktor tutvustab kooli, külastame kahte muusikatundi. Seejärel lõuna Belgia restoranis ja väike linnaekskursioon.

8.aprill (reede) – Sõidame linnast välja Hortobagy National Park´i. Uudistame sealset hobuste kasvandust. Saame sõita hobukaarikuga ja julgemad ka ratsutada. Teel tagasi linna teeme peatuse ja saame vaadata-osta Ungari käsitööd. Tagasi Debreceni. Projekti koordinaatoritel kohtumine ja plaanide paika panek.

9.aprill (laupäev) – Sõidame Budapesti. Bussis lastakse kõigi riikide popmuusikat. Inglased lahkuvad lennujaama. Linnaekskursioon. Parlamendi külastus jääb ära, sest toimub Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumine. Lõunatame Biarritzi restoranis. Lahkumine türklastest ja hispaanlastest, kes jäävad veel üheks ööks Budapesti. Meie lennujaama ja Helsingi kaudu koju.
 
Comeniuse projekti Londoni kohtumine 04.03.-10.03.2012 PDF Prindi Saada link

5.03 (esmaspäev)

Oleme kohale jõudnud, majutunud ja jõudnud ka linnaga tutvuda. Esimene kohtumine Ungari kolleegidega.

 

6.03 (teisipäev)

Külastame Berger Primary School’i. Direktor Karen Couldhard tutvustab kooli ja lasteaiarühmi, töökorraldust. Kool on uus (avatud sügis 2010),klassid avarad, seintel on palju materjali käsitletavate teemade kohta. Lapsed õpivad ,mängivad ja tegutsevad nii õues kui toas.

Pärast ringkäiku toimub laste kontsert.

Väike lõunasöök ,on plaanitud, koos Berger Primary kooli vabatahtlikke lastevanematega. Vanemad on valmistanud erinevaid roogasid ja osalevad vestlusringis projektis osalevate maade õpetajatega. Direktor Caren tutvustab meile kooli töökorraldust ja koostööd lastevanematega .

Pärastlõunal külastame Ann Tayler Children’s Centre. See on omalaadne perekeskus. Selles keskuses pakutakse lastehoiu võimalust. Noortel emadel on võimalik abi saada juriidilistes küsimustes, õpetatakse imikute -väikelaste hooldamist ja õpetamist. Võimalus saada arstiabi jne. Õpetatakse inglise keelt. Põhikontingendi peredest moodustavad teistest rahvustest kodanikud.

 

7.03(Kolmapäev)

Hommikul viiakse meid bussiga kesklinna, kus külastame Parlamendihoonet.( The Common House). Giid teeb ülevaate parlamenditöö korraldusest ja traditsioonidest. Lordide kojas käib ekskursioon mööda seda rada ,kuidas kuninganna Elisabeth II tuleb Parlamendi hooaega avama.

Lõuna Noorte kokkade koolis. Huvitavad ja maitsvad road.

Pärastlõunal on kohtumine Raekojas Hackney linnapeaga.

 

8.03.(neljapäev)

Külastame Sutton House. Sutton House on kõige vanem maja Hackney linnaosas (ehitatud 1535). Renoveeritud maja kasutatakse tänapäeval muuseumi, kohviku, kunstigalerii ja  poena. Seal toimuvad aktiivselt koolide haridusprogrammid.

Õhtupoolikul on võimalus imetleda vaadet Londonile kuulsalt vaaterattalt London Eye.

 

9.03. (Reede)

Külastame Lauriston Primary School. Direktor Lisa Sharratt tutvustab meile oma kooli ja sealseid õppimisvõimalusi. Näeme tantsutundi, lasteaia tegevusi ja uurime koostöö võimalusi peredega. Lõunasöök toimub ühiselt koolisöögivahetunni ajal.

Pärastlõunal lahkuvad projektis osalevate maade õpetajad Londonist.

 

Lisatud 02.07.2012