Teated
Palju õnne! PDF Prindi Saada link

387126068 867309788431087 7281025025191705006 n

6. oktoobril tunnustati Õnneliku õpetaja galal Tallinna aasta õpetajaid. "Tallinna aasta spordisõbralik õpetaja" on Pallipõnni lasteaia liikumisõpetaja Katrin Rõõmusoks. Kokku sai erinevates kategooriates tunnustuse 54 kandidaati. Palju, palju õnne kõigile tunnustuse saajatele ja kõige suuremad õnnesoovid loomulikult kogu Pallipõnni poolt meie Katrinile, kes julgustab ja motiveerib lapsi, töötajaid ja lapsevanemaid liikuma ja spordi vastu huvi tundma.

Lisatud 07.10.2023

. PDF Prindi Saada link

Urve pilt

Oma senise töö- ja elukogemuse, kui ka teadmiste baasilt, pean nii igapäevaeluga kui ühiskonnas toimuvate muudatustega edukaks toimetulekuks väga olulisteks koostöö oskust, digivõimekust, enda juhtimise ning kriitilise mõtlemise oskust. Minu senine juhtimispraktika kinnitab, et nii inimeste kui protsesside juhtimine eeldab oskust näha ja luua seoseid terviku kujundamisel. See tähendab igapäevast toimimis- ja käitumismustrite analüüsi nii rutiinsete kui erakorraliste olukordade lahendamisel. Ühtlasi tähendab juhtimine oma meeskonna kasvatamist, kaasamist, vastutuse jagamist ja usaldamist ning üheskoos leidmist miks küsimustele vastused. Miks me midagi teeme? Tuleb osata aktsepteerida ja loobuda, tunnustada ja ülendada ning kanda endas uskumust, et igaüks meist annab oma töös parima, et koostöö kannaks endas vajalikku positiivset mõju.

Meeldivate kohtumisteni,

Urve Sellenberg

Direktor

Lasteaed Pallipõnn

Toidukulude katmise piirmäära kehtestamine alates 1.jaanuar 2024 PDF Prindi Saada link

Toidukulude katmise piirmäära kehtestamine alates 1. jaanuar 2024

Tallinna Linnavalitsuse 06.12.2023 määruse nr 31 „Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise piirmäära kehtestamine“, millega kehtestati Tallinna linna elanikeregistrisse kantud lastele alates 01.01.2024

Tallinna linna koolieelses munitsipaallasteasutuses käiva sõimerühmaealise lapse toidukulu katmise piirmääraks 2,75 eurot ja lasteaiarühmaealise lapse toidukulu katmise piirmääraks 3,05 eurot päevas.

Vaata määrtust

Lisatud 21.12.2023

Tallinna Lasteaed Pallipõnn kutsub õpetajaid tegema koos lastega vitamiinide kasvatamise teadust. PDF Prindi Saada link

275452216 2380538158753042 6057249308175324399 n

Tervise, liikumise ja koolispordi teema-aasta märtsikuu on vitamiinikuu. Pallipõnni lasteaed kutsub õpetajaid kasvatama koos lastega vitamiinirikkaid köögivilju/maitsetaimi.

Head õpetajad, arutage lastega läbi, milliseid tingimusi on vaja rühmatoas vitamiinirikka köögivilja/maitsetaime kasvatamiseks.

Istutage/külvake maitsetaim või köögivili, näiteks sibul, murulauk, petersell, till, lehtsalat jms. mida saab üheskoos lasteaias süüa.

Teadus on nii tegevus kui tulemus, seega pidage lastega taime kasvu jälgimise päevikut. Vähemalt 1 kord nädalas vaadelge, mõõtke ja dokumenteerige taime areng ja tähelepanekud.

Nautige enda kasvatatud vitamiinide söömist ja tundke rõõmu tervise tugevdamisest - lisaks on lapsed saanud eluaegseid oskusi taimekasvatusest ja uudishimu teaduse vastu.

Soovi korral lisage foto(d) vitamiini teaduse tegemisest 3.aprilliks 2022.a Padlet.com keskkonda: https://padlet.com/mairekaljuveer/Teadus

Kasvata vitamiinid ise ja püsi terve!

Info:

Riina Laev

Tallinna Lasteaed Pallipõnni õppealajuhataja

ILMUS ARTIKKEL LASTE KÕNEARENDAMISEST PDF Prindi Saada link

28. jaanuari 2022 Õpetajate lehes ilmus artikkel meie tasandusrühma logipeedist Helje Möllerist, kes räägib laste kõnearendamisest.

Loe täispikka artiklit siit

Lisatud 01.02.2022

ULATA ABIKÄSI! PDF Prindi Saada link

Kutsume kõiki osalema Pallipõnni heategevusprojektis koostöös Tallinna Laste Turvakeskusega. Tahame aidata lapsi ja rõõmustada neid jõulude ajal, kes erinevatel põhjustel elavad Turvakeskuse allüksustes.

Oodatud on lauamängud (sh legod ja muud ehitusmängud), kõikvõimalikud kunstitarbed (pliiatsid, värvid, värviraamatud, joonistuspaber jne).

Kingid tooge palun oma rühma õpetaja kätte märksõnaga Heategevus kuni 13.detsember.

Teeme head, siis saame ise head!

Info direktorilt tel 6587 297

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

EESTI 2021 AASTA TUGISPETSIALIST ON HELJE MÖLLER PDF Prindi Saada link

2. oktoobril Ugala teatris toimunud aasta õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" kuulutati välja 2021 aasta laureaadid.

Aasta tugispetsialist on Helje Möller, Tallinna Kiikhobu lasteaia ja Tallinna Pallipõnni lasteaia logopeed. Palju õnne värskele laureaadile!

Helje tugispetsialist 2021 väike aukiri1 mehike1

Lisatud 03.10.2021

TALLINN TUNNUSTAB SILMAPAISTVAID HARIDUSTÖÖTAJAID PDF Prindi Saada link

Tallinn tunnustab 2021 aasta silmapaistvaid haridustöötajaid.

Aasta tugispetsialist 2021 on Tallinna Kiikhobu lasteaia logopeed Helje Möller, kes töötab ka meie lasteaias Tuulesellide rühma logopeedina.

Palju õnne Heljele!

Loe täispikkuses artiklit

Helje

Lisatud 01.09.2021

PALLIPÕNNI ÕPETAJAD VÕITSID LASTEAIAÕPETAJATE KIRJANDUSLIKU MÄLUMÄNGU PDF Prindi Saada link

Palju, palju õnne! Meie fantastilised kirjandushuvilised õpetajad Raili Mitt, Egle Kaljaspolik ja Jana Naudi võitsid täna Tallinna Keskraamatukogu korraldatud Lasteaiaõpetajate kirjandusliku mälumängu. Auhinnad ja tänukirjad on teel, pildil on aga näha umbes pooled raamatud, mis tuli mälumängu jaoks lastega koos läbi lugeda.

mälumäng V aukiri õige

Lisatud 30.04.2021