Meie tegemised
VIKERKAARE TIBUDE RÜHMA LAPSED ÕPPISID ETTEVÕTLUST PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia Vikerkaare Tibude rühma lapsed osalesid Ettevõtluskülas ettevõtlust, majandust ja rahatarkust õpetavas rollimängus.

Läbi erinevate mänguliste rollide õpiti "töötama" müüja, juuksuri ja arsti rollis, ostunimekirja järgi ostma, teenuste eest tasuma, kaupa müüma ja oma „teenitud rahaga“ ringi käima. Lapsed said teada kuidas raha teenitakse, mis on palk ja kuidas inimene oma palga kätte saab. Kõige rohkem meeldis lastele „töötada“ ilusalongis.

ettev1 ettev22 ettev3 ettev4 ettev5 ettev6 ettev7

Lisatud 28.02.2020

PALLIPÕNNI LAPSED OSALESID ETLEMISKONKURSIL "EESTI KEELE KAUNIS KÕLA" PDF Prindi Saada link

27. veebruaril 2020 osalesid XVII ülelinnalisel koolieelikute etlemiskonkursil "Eesti keele kaunis kõla" Mustamäe eelvoorus Tallinna Pallipõnni lasteaiast Pillerkaare Piilude rühmast Tuuli, Töntsa-Täntsade rühmast Marell ja Pätude rühmast Laura.

Lapsi juhendasid õpetajad Egle Kaljaspolik, Raili Mitt ja Anna Sui. Suur tänu lastele julge ja ilmeka esinemise eest kaunis Eesti keeles!

väike pilt

Lisatud 27.02.2020

TUULESELLIDE RÜHMA LAPSED ÕPPISID VANU VASTLAKOMBEID PDF Prindi Saada link

Tuulesellide rühma lapsed käisid Vabaõhumuuseumis õppimas, kuidas tähistati vastlapäeva vanasti.

Lapsed said teada, millised olid uisud, suusad ja kelgud vanasti ning kuidas vanasti koolis käidi. Üheskoos mängiti läbi ka mitmeid vana aja vastlamänge.

Põnev oli olla ise õpitavas keskkonnas ja õppida läbi isikliku kogemuse!

vast1 vast2 vast3 vast4

Lisatud 26.02.2020

TÖNTSA-TÄNTSAD ÕPPISID LOODUSMUUSEUMIS EESTI LOOMI JA LINDE TUNDMA PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Töntsa-Täntsade lapsed külastasid Loodusmuuseumi näitust “Loomade aasta”.

Lapsed said tutvuda loomade ja lindudega, vaadata ja katsuda topiseid ning uurida loomade sarvi. Võrreldi suve- ja talvekasukaid, pesasid ja poegi ning saadi teada, kuidas linnud ja loomad kohastuvad eluga toimetulekuks erinevatel aastaaegadel.

tt1 tt2 tt3 tt4 tt5 tt6 tt7 tt8

Lisatud 21.02.2020

PALJU ÕNNE EESTI 102! PDF Prindi Saada link

Tagasivaade Tallinna Pallipõnni lasteaia EV100 juubeliüritustele läbi kahe aasta.

tagasivaade eesti 100väike

Lisatud 21.02.2020

PÄTUDE RÜHMA LAPSED ÕPPISID RAAMATUILLUSTRATSIOONE LOOMA PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia Pätude rühm osaleb sellel õppeaastal Männi Raamatukogu projektis „Lugemisisu“, mille raames käisid lapsed raamatukogu teematunnis, kus räägiti raamatute illustreerimisest.

Lapsed tutvusid Eesti autorite raamatuillustratsioonidega, said teada, milline on raamatu illustraatori töö ja milliseid töövahendeid illustraator kasutab. Teematunni lõpus õppisid lapsed erinevate tehnikatega ise illustratsioone looma.

„Lugemisisu“ programmis osalemine on tekitanud lastel suurema huvi raamatute vastu.

lugemisisu1kodukale lugemisisu2kodukale

Lisatud 14.02.2020

PILLERKAARE PIILUD OSALESID VABAMU MUUSEUMITUNNID "MÄNGUASJAD JUTUSTAVAD" PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Pillerkaare Piilude rühma lapsed käisid Vabamu muuseumitunnis "Mänguasjad jutustavad".

Esmalt imetleti uhket muuseumihoonet ning siis uuriti, millega ja kuidas vana-aja lapsed mängisid ning milliseid mänguasju neil üldse oli. Lapsed said ka ise rääkida, millega ja kus neil endil meeldib mängida ning kas parem on mängida üksi või koos sõpradega. Nii lapsed kui õpetajad said mitmelgi korral tunda äratundmisrõõmu mänguasjadest, mängudest ja ka muuseumis olevatest eksponaatidest. Tunni lõpetuseks sai iga laps meisterdada endale puukoorest purjeka, mille üle tundsid nad suurt rõõmu ja mis kinnitab seda, et mänguasjad ei pea olema alati kallid ja poest ostetud.

mnguasjad ja giid11 poomimäng1 gasirovka11

Lisatud 13.02.2020

VIKERKAARE TIBUDE RÜHMAS ÕPITI ÕIGET KÄTE PESEMIST PDF Prindi Saada link

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli II kursuse õenduse eriala tudengid Laurabell Kabrits, Elina Šolotjuk ja Mileena Podzigun õpetasid Vikerkaare Tibude rühmas lastele õiget käte pesemist.

Lõbusa tantsu ja mängu saatel õpiti selgeks õiged kätepesu liigutused, saadi teada millised on head harjumused ja halvad harjumused ning uuriti lilla lambi all oma käte puhtust enne ning pärast käte pesu. Lapsed said teada, et inimese kõige suurem organ on nahk ja et küünte eest tuleb eriti hoolt kanda. Küsimusele, mis juhtub kui käsi ei pese, oskasid kõik lapsed väga hästi vastata.

Eduka kätepesu koolituse läbimise eest said kõik lapsed ka tunnistuse.

kätepesu1 lapm2 käsi uurimas3 kätepesutants4 tunnistuse andmine5

Lisatud 06.02.2020

PILLERKAARE PIILUD KÄISID HARKU JÄRVEGA TUTVUMAS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Pillerkaare Piilude rühma lapsed käisid Harku järvega tutvumas.

Mõnele lapsele tundus nii suur veekogu merena, aga lapsed said selgeks, mis eristab järve merest. Uuriti parte, kes järvel ujusid ning kajakaid ja vareseid. Liival otsiti erinevaid jälgi, mõned neist tundusid lastele nii suured nagu oleks seal karu kõndinud, aga tegelikult olid need suure koera käpajäljed. Lapsed said teada miks järve kallastel ei kasva nisu, vaid pilliroog.

Eriti rõõmustas aga lapsi tore mänguväljak, kus sai ronida, kiikuda ja trenni teha!

hakj1 hakk2 hakkk33

Lisatud 31.01.2020