Meie tegemised
PALLIPÕNNI LASTEAIA LAPSED OSALESID SUUKOOLI LOENGUS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia 4-7 aastaste laste rühmad osalesid 19. novembril 2019 Suukooli loengus. Suukooli projekti rahastab Eesti Haigekassa koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga.

Lastele räägiti koolituse käigus viiest kuldreeglist - tervislik toitumine, vee joomine, puhkus söömisest, hambapesu ning hambaarsti juures käimine.

Suur tänu Suukooli projekti koolitajale Jana Kensap´ile ja Pokude rühma lapsevanemale Kristina Rooma´le. Tänu Teile on meie lapsed nüüd teadlikumad, kuidas hoida oma hambad tervena.

SUUK1   SUUUUUK2 SUUUK3

Lisatud 19.11.2019

LÄÄNE - VIRUMAA LASTEAIAÕPETAJAD KÄISID PALLIPÕNNI LASTEAIAS ÕUESÕPPEGA TUTVUMAS PDF Prindi Saada link

15. novembril 2019 külastas Tallinna Pallipõnni lasteada 26 Lääne - Virumaa lasteaiaõpetajat.

Pallipõnni õpetajad jagasid oma õuesõppe kogemusi. Ettekannetega esinesid õpetaja Monica Riga, kes tutvustas aastaaegade matkade läbiviimist, õpetaja Laura Õigus, kes  näitas milliseid põnevaid tegevusi saab lastega pimedal ajal õues teha ning õpetaja Egle Kaljaspolik, kes tutvustas õuesõpet läbi Hea Alguse tegevuskeskuste. Muusikaõpetajate Heddi Reinsalu ja Liisi Pikpoom´i ettekanne kandis pealkirja "Pallipõnni õuemuusika", kus tutvustai õue muusikatundide, ülelasteaialiste ürituste ja teemapidude läbiviimist õues.

Hiljem said kõik kaasa lüüa lõbusas õue muusikatunnis ning vaadata mida põnevat lapsed sellel päeval õues tegid.

Suur tänu kõikidele, kes aitasid kaasa päeva suurepärasele õnnestumisele!

lv1 lv2 lv3 lv4 lv5 lv6 lv7 lv8 lv9 lv10 lv11

Lisatud 15.11.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIAS TEGUTSETI ISADEPÄEVA PUHUL KÕIK KOOS PDF Prindi Saada link

Pallipõnnid tegutsesid sellel aastal isadepäeva puhul kõik koos.

Meisterdati mardimaski, mängiti kannelt, püüti kala, tehti pilti, mängiti lauamänge ja nuputati vanasõnu.

Tagantjärele veel isadele-vanaisadele õnne ja olge hoitud!

isade1

Lisatud 08.11.2019

PILLERKAARE PIILUD KÄISID MUUSEUMITUNNIS "MARDIPÄEVA MASKERAAD" PDF Prindi Saada link

Mardipäeva eel külastasid Tallinna Pallipõnni lasteaia Pillerkaare Piilude lapsed Andres Särevi kortermuuseumis muuseumitundi "Mardipäeva maskeraad".

Esmalt saime teada, kes seal korteris kunagi elasid ning imetlesime raamatuid täis kabinetti ja vanu asju seal toas nt kirjutusmasinat, kettaga telefoni. Et selle korteri peremees ja perenaine olid lavastaja ja näitleja, siis meisterdasid lapsed endale mardisantide maskid, pandi selga kostüümid ning mängiti läbi mardisantide külaskäik.

Tunni lõpetuseks mõistatasime, kas saame aru, millised näitlejad piltidelt on teatrigrimmi ja kostüümi all. Me olime selles päris tublid!

Väike kortermuuseum Tina tänaval on igati avastamist väärt!

mardimuuseum1 mardimuuseum2 mardimuuseum3

Lisatud 08.11.2019

TÖNTSA-TÄNTSADE LAPSED KÜLASTASID TALLINNA TRAMMIDEPOOD PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Töntsa-Täntsade lapsed käisid 1. novembril Tallinna Trammidepoos.

Lapsed nägid kuidas tramme remonditakse ja hooldatakse ning said isegi trammiga pesulast läbi sõita. Lastel lubati trammi rooli katsuda ning nad said teada, et rool ei olegi rool vaid hoopis pidur ja trammi juhitakse tegelikult nuppudega. Veel saadi teada, milline näeb välja vanaaegne tramm, et esimene tramm tuli meile 130 aastat tagasi ja et trammi piduramiseks on vaja liiva.

Lapsed ise rääkisid, et tramm sõidab elektriga ja on keskkonnasõbralik.

dep1 dep22 dep33

Lisatud 01.11.2019

PALLIPÕNNI KOOLIEELIKUD KÄISID KOOLIGA TUTVUMAS PDF Prindi Saada link

Toetades laste sujuvat üleminekut lasteaiast kooli, käisid Pallipõnni lasteaia koolieelikd 30. oktoobril Arte Gümnaasiumis kooliga tutvumas, kus osaleti ühistes kunsti -, muusika -, liikumis - ja ainetundides koos 2 klassi õpilastega.

Meie lastele meeldis eriti kunstitunnis, kus sai ise mõelda ja oma tulevikulinna kujundada. Ka suurtele koolilastele meeldis lasteaialastega koos lugeda, arvutada, laulda, võimelda ja mängida võistlusmänge.

Tänasest koolipäevast jäi lastele meelde, et koolis peab olema vaikselt ja sõbraga ei tohi tunnis juttu ajad, sest muidu ei kuule õpetajat.

Suur tänu Arte Gümnaasiumi juhtkonnale ja õpetajatele toreda koolipäeva eest!

ako1 ako3 ako4 ako5 ako6 ako7 ako8 ako2 ako10

Lisatud 30.10.2019

PALLIPÕNNIS OLI SÜGISENE KOSTÜÜMIPIDU PDF Prindi Saada link

28. oktoobril toimus Pallipõnni lasteaias sügisene õue kostüümipidu.

Lapsed olid kostümeeritud taimedeks, loomadeks, lindudeks ja putukateks. Inspiratsiooni saadi ka laste lemmikfilmidest "Lõvikuningas" ja "Kuidas taltsutada lohet", sest need tegelased on sellel sügisel Pallipõnni laste meelel ja keelel ning muusikatundideski.

Mängiti ja lõbutseti üheskoos ning nauditi ilusat sügisilma.

spid1 spid2 spid3 spid4 spid5 spid6 spid7 spid8

Lisatud 28.10.2019

KRÕLLIDE RÜHMA LAPSED TUTVUSID POLITSEI TÖÖGA PDF Prindi Saada link

23. oktoobril käis Pallipõnni lasteaia Krõllide rühmas külas politsei, kes rääkis oma tööst ja tutvustas erinevaid töövahendeid.

Lapsed said proovida kuulivesti, käeraudu jm. ning said näha ja proovida kuidas võetakse sõrme - ja jala jälgi.

Lapsed jagasid muljeid filmidest ja tänaval nähtust ning küsisid palju küsimusi, nt "Kuidas inimesest saab pätt?"

pol1 pol2 pol3 politsei1 polit1 politsei2

Lisatud 23.10.2019

NAKSITRALLIDE RÜHMA LAPSED ÕPIVAD ÕUES PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Naksitrallide rühma sõime lapsed õppisid õues puulehtedega värvusi, sorteerimist, erinevusi ja sarnasusi.

Kirjudest sügislehtedest tehti käbist siilile talveks uhke pesa. Üheskoos uuriti hoovi suurt puud ja kombiti selle koort.

Lisatud 22.10.2019

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»