Meie tegemised
PALLIPÕNNI KOOLIEELIKUD OSALESID TOOTJAVASTUTUSORGANISATSIOONI OÜ PROJEKTIS PDF Prindi Saada link

9. detsemberil 2019 osalesid Pallipõnni lasteaia koolieelikud Tootjavastutusorganisatsiooni OÜ projektis.

Lasteaias käisid külas loodusesõbrad Liina ja Tiina, kes arutlesid koolieelikutega kuidas hoida maakera puhtana, kuidas prügi õigesti sorteerida, mis saab prügist edasi ja miks on jäätmete sorteerimine ja taaskasutamine vajalik.

Lapsed said proovile panna oma looduse - ja keskkonnahoiualaseid teadmisi ning osaleda lõbusas prügisorteerimise mängus, kus igale prügile tuli leida oma prügikast.

Täname Liinat ja Tiinat põneva ja kasuliku õppepäeva eest!

toot11 toot22 toot33

Lisatud 09.12.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIAS TÄHISTI ADVENDIAJA ALGUST PDF Prindi Saada link

Koos Tallinna Pääsküla kooli laste kooridega avati 2. destembril Tallinna Pallipõnni lasteaias advendiaeg kontserdi ja advenditule süütamisega.

Kontserti dirigeerisid Pääsküla kooli ja Pallipõnni lasteaia ühised muusikaõpetajad Liisi Pikpoom ja Heddi Reinsalu.

Peale kontserti said kõik maitsta piparkooke ja võtta koju kaasa advendituli.

Kaunist ja helget jõuluaega!

adve1 adve2 adve3 adve4

Lisatud 03.12.2019

PILLERKAARE PIILUDE LAPSED KÜLASTASID MUUSEUMITUNDI "TOONIMEISTRID" PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia Pillerkaare Piilude rühma lapsed külastasid Adamson - Ericu muuseumi, kus osalesid muuseumitunnis "Toonimeistrid".

Lapsed said ennast kujutada päris kunstnikena, kes maalidelt leitud põhivärvidest segasid kokku erinevaid värvitoone. Värvide segamine oli lõbus ning lapsed olid eriti rõõmsad oma värviliste maalide üle.

Teel muuseumisse imetleti Raekoja platsi kuuske, nauditi jõululõhnasid, maitseti piparkooke ja möödaminnes uudistati näitust "Külaskäik".

ADE1 ADE2 ADE3 ADE4 ADE5

Lisatud 01.12.2019

TAGASI LASTEAEDA PDF Prindi Saada link

29. novemberil 2019 käis Pillerkaare Piilude rühmas külas rühma endine kasvandik, näitleja ja telesaadete Lastetuba ja Nova telerežissöör Kristo Veinberg.

Pillerkaare Piilude hommikuringis luges Kristo lastele ette kolm lugu A. Kivirähn´i raamtust „Kaka ja kevad“. Lapsi köitis Kristo ilmekus ja selge kõva hääl.

Aitäh Kristo, et olid nõus meile külla tulema!

tagasi kooli väike

Lisatud 29.11.2019

VIKERKAARE TIBUDE RÜHMA LAPSED ÕPPISID TERVISHOIUMUUSEUMIS INIMESE ANATOOMIAT PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Vikerkaare Tibude rühma lapsed külastasid giidiga Tervishoiumuuseumi inimese teemalist näitust.

Lapsed tutvusid inimese anatoomiaga, meeltega, vaatasid filmi bakteritest ja inimese sünnist ning avastasid mänguliselt, kuidas inimese keha toimib.

Lapsed olid tublid ja oskasid paljudele giidi küsimustele vastata, kuna olid teemat juba rühmas käsitlenud.

terh1väikr1 terh2väike2 terh3vöike3 terh4väike4 terh5väike5

Lisatud 28.11.2019

POKUDE LAPSED KÄISID LOODUSMUUSEUMIS LOOMADE MEELTEGA TUTVUMAS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Pokude rühma lapsed käisid Loodusmuuseumis Eestis elavate loomade meeltega tutvumas.

Avastuste ruumis said lapsed katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada kuidas loomad maailma tajuvad. Lapsed said teada, et loomade meeled on erksamad ja teravamad kui inimestel.

Rabatoas uurisid lapsed mis kasvab ja kes elavad meie rabades.

lomu1väike lomu2väike lomu3väike lomu4väike lomu5väike lomu6väike lomu7väike

Lisatud 27.11.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIA TÖNTSA - TÄNTSADE LAPSED OSALESID EESTI ARHITEKTUURIMUUSEUMI HARIDUSPROGRAMMIS PDF Prindi Saada link

19. novembril 2019 osalesid Pallipõnni lasteia Töntsa - Täntsade rühma lapsed Eesti Arhitektuurimuuseumi haridusprogrammis "Geomeetriliste kujundite maailm".

Programm oli üles ehitatud erinevatele aktiivõppemeetoditele: paaris - ja rühmatööle, otsimismängule ja rollimängule.

Lapsed uurisid hoonete makette, sättisid neile uksi ja aknaid, otsisid geomeetrilisi kujundeid, tegid teatrit ning said teada, et risttahukas, püramiid ja silinder on ruumilised kujundid.

arh11 arh22 arh3 arh44

Lisatud 19.11.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIA LAPSED OSALESID SUUKOOLI LOENGUS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia 4-7 aastaste laste rühmad osalesid 19. novembril 2019 Suukooli loengus. Suukooli projekti rahastab Eesti Haigekassa koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga.

Lastele räägiti koolituse käigus viiest kuldreeglist - tervislik toitumine, vee joomine, puhkus söömisest, hambapesu ning hambaarsti juures käimine.

Suur tänu Suukooli projekti koolitajale Jana Kensap´ile ja Pokude rühma lapsevanemale Kristina Rooma´le. Tänu Teile on meie lapsed nüüd teadlikumad, kuidas hoida oma hambad tervena.

SUUK1   SUUUUUK2 SUUUK3

Lisatud 19.11.2019

PALLIPÕNNI KOOLIEELIKUD KÜLASTASID AUDENTESE ERAKOOLI PDF Prindi Saada link

18. novembril külastasid Pillerkaare Piilude, Vikerkaare Tibude, Töntsa - Täntsade ja Pokude koolieelikud Audentese Erakooli, kus tegid tutvust koolilapse päevaga.

Lapsed osalesid väikeste gruppidena koolitundides, võimlesid, voolisid ja meisterdasid ning mõned lapsed tulid tagasi teadmisega, et tomat ja kurk on tegelikult marjad. Inglise keele ringis käivad lapsed võtsid osa kooli inglise keele tunnist.

Suur tänu Audentese Erakooli õppealajuhatajale ja meie inglise keele ringi õpetajale Külli Arand´ile sooja vastuvõtu ja vahav koolipäeva eest.

aud1 aud22 aud33 aud44

Lisatud 18.11.2019