Meie tegemised
ÕPETAJATE ETENDUS "KUIDAS SUPIKULP LASTEAIAS KÄIS" PDF Prindi Saada link

Õppeaasta lõpetuseks valmis Pallipõnni õpetajatel lavastus "Kuidas supikulp lasteaias käis".

Humoorikas etendus esmapilgul üsna tavalisest lasteaiapäevast võeti laste poolt väga hästi vastu, kuna rollides olid jälle oma õpetajad ning oli ka palju äratundmisrõõmu.

Osades mängisid õpetajad Aagota Saare, Mailika Rõõs, Marika Poolakese, Triin Notton, Anneli Laursoo, Liisi Pikpoom, Raili Mitt, Eva Riivik ja Kai Jaaniste.

Suur tänu näitlejatele vahva etenduse eest!

IMG 0115 IMG 0121 IMG 0125 IMG 0130 IMG 0133 IMG 0143

Lisatud 11.06.2018

VEEPÄEV PALLIPÕNNIS PDF Prindi Saada link

6. juunil 2018 toimus Pallipõnni lasteaias ülelasteaialine veepäev.

Veepäeval viidi kõikides rühmades nii õues kui ka toas läbi erinevaid tegevusi veega. Veega tehti mustkunsti, kokandust, põnevaid katseid, lihtsalt kunsti, ujutati asju, räägiti vee tähtsusest, orienteeruti vee teemalisel seiklusrajal ja tehti valmis oma laul veest.

Veepäev oli KIK-i rahastatud projekti "Pallipõnni lapsed puhta vee avastusretkedel" projekti toetav tegevus.

34533813 642531346092287 2869411184522559488 n DSC 0016 IMG 20180606 102723 IMG 20180606 115549 pillerkaare piilud veekeeris purgis Veepäev. 5.06.18

Lisatud 08.06.2018

LASTEAIALAPSED LAULSID OMA LAULUPEOL "SADASÄRASILMA" PDF Prindi Saada link

Lastekaitsepäeval, 1. juunil pidasid Tallinna lasteaiad oma laulupidu "SadaSäraSilma", mis oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning Tallinna alushariduse 100. aastapäevale. Pallipõnni lasteaiast osales laulupeol Pillerkaare Piiludest, Karlssonitest ja Viplalatest kokku 8 laululast.

Pidu algas rongkäiguga Vabaduse Väljakul. Kõik laululapsed kandsid stiliseeritud rahvariideid, mille lasteaiad said linnalt kingituseks eelmisel aastal. Lasteaia juhid hoidsid Tallinna koolide õpilaste tehtud tunnussilte, mis kingiti lasteaedadele sellel aastal.

Laulupeol tuli esitlusele kümme lastelaulu. Täname meie muusikaõpetajaid Heddi Reinsalut ja Liisi Pikpoomi, kes õpetasid lastele selgeks laulud ja liikumisseaded.

sada1 sada2 sada3 sada4õige

Lisatud 05.06.2018

MUDILASTE TANTSUPIDU "ME ARMASTAME EESTIT" PDF Prindi Saada link

24. mail 2018 toimus Tallinna lasteaedade mudilaste tantsupidu "Me armastame Eestit".

Pallipõnni lapsed tantsisid kell 16.00-16.30 lasteaia hoovis nagu kõik Tallinna lasteaialapsed, samaaegselt tantsupeol "Me armastame Eestit".

Tantsupidu oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning sellega tähistati ka Tallinna alusharidus 100. aastapäeva.

tantsupidu1 tantsupidu2 tantsupidu3 tantsupidu4 tantsupidu5

Lisatud 24.05.2018

PALLIPÕNNI ÕPETAJAD OSALESID RAHVUSVAHELISEL ÕUESÕPPE KONVERENTSIL PDF Prindi Saada link

17-18. mai toimus Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis  X Rahvusvaheline õuesõppe konverents - Maa meid toidab, maa meid katab.

Konverentsil viisid  läbi õpituba "Kivid räägivad salakeeles"  Pallipõnni õpetajad Karin Kangur, Kaisa Kungus ja Gladi Sivard.

Õpitoas saadi teadmisi vanade eestlaste uskumustest kivide kohta ning praktilisi näiteid kuidas õuesõppes kive ja  QR koode kasutada.

Rakvere õuesõppe konverents 2018 kodukale

Lisatud 21.05.2018

KUNSTINÄITUS "LOOV LAPS" PDF Prindi Saada link

7 - 11. maini 2018 toimus Tallinna Alusharidus 100 raames Tallinna Mustamäe linnaosa lasteaedade kunstinäitus "Loov Laps".

Iga lasteaed pani laste joonistustööd näituseks üles oma lasteaia aiale.

Pallipõnni lasteaial oli näituseks üleval üle 400 huvitava ja omanäolise töö. Aitäh lastele ja õpetajatele toreda näituse eest.

loov laps1 loov laps2 loov laps3 loov laps4 loov laps5 loov laps6õige loov laps7 loov laps8 loov laps9 loov laps10

Lisatud 18.05.2018

MAI KUU ERASMUS+ PROJEKTI YAP TEGEVUSED RÜHMADES PDF Prindi Saada link

Mai kuus mängime õues erinevaid liikumismänge - kalamees, haned-luiged, heeringas-heeringas, kullimäng, jalgpall, keerukuju, meri-meri, mis kell on?

mai kuu väljakutse yap kodukale

Pildil: Kalamehe mäng

Lisatud 14.05.2018

ERASMUS+ PROJEKTI "WHAT´S YOUR MOOVE?" NELJAS KOOSTÖÖSEMINAR ISLANDIL PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia õpetajad: Laura Õigus, Helgi Palm, Gladi Sivard ja Karin Kangur viibisid 22-26. aprillini 2018 a. Erasmus + projekti „What´s your moove? -early intervention through physical activity and the YAP model to promote future wellbeing of disabled children” raames kontaktseminaril Islandil.

Projekti koordinaator Islandil on Heilsuleikskólinn Háaleiti eralasteaed, partnerid on Tallinna Lasteaed Pallipõnn ja Norrast Laeringsverstedet lasteaed Jessheimist.

Kohtuti Islandi  Eriolümpia organisatsiooni esindaja Anna K. Vilhjálmsdóttiriga ja korraldati Reykjanesbæri piirkonna lasteaedadele ühine spordipäev. Üheskoos analüüsiti projekti tulemusi ja mõju ning arutleti projekti lõpetamist ja tulemuste levitamist.

YAP2 YAP1 YAP3 YAP4 YAP5

Lisatud 07.05.2018

NAKSITRALLIDE RÜHMA LAPSED ÕPIVAD NUTIKALT PDF Prindi Saada link

Naksitrallide rühma lastel oli nutikuus vahvad nutitegemised Bee-Boti, Blue-Boti, Ozoboti ja Nutika Jutupliiatsiga.

Nutikate robotmesilaste abil õppisid lapsed programmeerimist. Eesmärk oli selgeks saada mõisted vasak ja parem ning leida tähematilt üles oma nime esimene täht.

Ozobotiga koos avastati Eestimaad, uuriti kus asuvad Eesti suuremad linnad ja järved.

Nutikas Jutupliiats õpetas lapsi koos mängima ja tegutsema ning üksteisega arvestama. Lapsed said teada ka palju uut ja põnevat Eesti looduse kohta.

nakside nutitegevus1 nakside nutitegevus2 nakside nutitegevus3 nakside nutitegevus4 nakside nutitegevus5 nakside nutitegevus6

Lisatud 29.04.2018

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»