VÄIKESED POISID SUUREL PEOL PDF Prindi Saada link

meeste tantsupidu

6-7 juuni 2015 toimus Meeste Tantsupidu KOLM, kus osalesid ka Tallinna Lasteaed Pallipõnni poisid

Et kõik ausalt ära rääkida, peab alustama algusest… Selleks, et kõiki lapsi ja õpetajaid paeluvaid peoteemasid õppeaastasse ära mahutada, hakkasime korraldama eraldi poiste ja tüdrukute pidusid. Erinevad teemad, erinev tunnetus. Ja see oli eriline energia, mis tuli poiste tantsust ja trallist, kui tüdrukuid läheduses polnud.

Et seda erilist kogemust ja energiat ka teistega jagada, korraldasime Mustamäe lasteaedadele Mustamäe Poiste Tantsupäeva. Teisel korral kutsusime vaatama ka Meeste Tantsupeo idee autori Maie Orava. Maie tunnustas ja kutsus Pallipõnni poisse suurele meeste peole.

Kui toimus Meeste Tantsupidu KOLM, tantsisid seal koos koolipoiste ja suurte meestega ka 8 pallipõnni. Vot see oli vägi! Ja me läheme sinna veel, sest selle läbi teinud, teame kindlalt, et lasteaia poisid saavad suurepäraselt koolipoiste tantsud selgeks, kui õpetaja ei unusta, et tegemist on ikkagi väikeste meestega.

Tantsusamme õpetades peab tekitama võistlusmomente, laskma sooritada kombinatsioone kiiruse ja täpsuse peale, valima kõige paremini muusikasse tantsivaid tantsulõvisid ja kirjutama seljale käitumis- ja tantsuhindeid. See hoidis meie poiste motivatsiooni õppides nii kõrgel, et ülevaatusel tantse ette tantsides, tõstsid koolipoiste juhendajad Pallipõnni poiste esituse peale pöidlad püsti!

Pallipõnni muusikaõpetajad

Liisi Pikpoom ja Heddi Reinsalu