PALLIPÕNNI LASTEAIA KARLSSONITE RÜHMA LAPSED JA ÕPETAJAD HOOLIVAD LOODUSEST PDF Prindi Saada link

tammed Ajendatuna projektist „Eesti 100 tamme“ kasvatasid Tallinna Pallipõnni lasteaia Karlssonite rühma lapsed koos õpetajatega istutamiskõlblikuks 20 väikest tõrudest kasvatatud tammepuu istikut, mis rändasid 2014 aasta suve hakul tamme kasvatanud lapse koju.

 

Ühiselt käidi 2013 aasta sügisel tammetõrusid korjamas. Seejärel istutas iga laps oma tõrukese rühmas mulda ja kogu aasta vältel hoolitses ise kasvava võrse eest rühma toa aknalaual. Üheskoos jälgiti põnevusega tammekeste sirgumist. Tammed istutati kas koduaeda või viidi maakoju, et jätkata edaspidi tamme istutamise traditsiooni ka suguvõsa ringis.

 

Teadmised ja praktiline kogemus, mida lapsed selle projekti käigus omandasid oli osa õppekasvatustööst lõimituna keskkonnaharidusega. Projekti tulemusena suurenes laste arusaam sellest, et loodust on vaja hoida ja säästa. Lapsed õppisid väärtustama looduses tasakaalu säilitamist - iga mahavõetud või hävinenud puu asemele tuleb istutada uus, et säiliks mets ja puhas loodus Eestimaal. Jätkati ka iidset traditsiooni tamme, kui eestlastele pühapuu istutamise näol, et rajada ühiselt midagi kauakestvat.

 

Kuna tegemist oli koolieelikute rühmaga, siis jäi ka lastele lasteaiast lahkumise järel tore mälestus ühiselt tehtud ettevõtmisest aasta jooksul.

 

Projekt osales „Keskkonnakäpp 2014“ konkursil keskkonnasõbraliku algatusega „Tõrust tammeks, tammest tammikuks“.

 

Riina Laev, Tallinna Lasteaed Pallipõnn õppealajuhataja

Lisatud 30.05.2014