PALLIPÕNNI ÕPETAJAD VIISID TALLINNA ARTE GÜMNAASIUMIS LÄBI ROBOOTIKATUNDE PDF Prindi Saada link

Koostöös kooliga viisid Tallinna Pallipõnni lasteaia robootika töögrupi õpetajad Marge Simmermann, Jane-Ly Rotka, Aire Gruzdev ja Epp Maasikas 29. novembril Tallinna Arte Gümnaasiumis Ib ja Iv klassi lastega läbi kaks robootikatundi.

 

Lapsed tegutsesid Pallipõnni õpetajate juhendamisel neljas tegevuskeskuses Maastikuroboti, Sphero Bolt robotpalli, Matatalabi ja mBot robotiga.

mBot äpiga õppisid lapsed programmeerima roboti liikumisteekonda ruumis ja tegema muusikat etteantud viisi järgi, kus nootide asemel olid numbrid ning vaja läks nobedaid sõrmi ja head mälu.

Maastikuroboti abil oli vahva transportida tammetõrusid, kastanimune, kuuse – ja männikäbisid õige „puu“ juurde, programmeerides eelnevalt roboti teekonna visuaalse mõõtmise abil.

Matatalabi teekonna programmeerimisel käsuplaatide abil tegid lapsed meeskonnatööd ja leidsid ühiste arvutuste ja mõõtmiste käigus päris kiiresti robotile lühima tee ühest punktist teise jõudmiseks.

Sphero Bolt pallroboti juhtimine kurvilisel rajal nõudis tähelepanu ja head ruumitunnetust, et jõuda QR koodini, mille alt avanes põnev lisaülesanne, kus sai lugeda, sõnu laduda ja õppida tundma meie metsades elavaid loomi.

 

Koolilapsed olid väga nutikad ja osavad ning nautisid põnevaid tegevusi. Täname Tallinna Arte Gümnaasiumi kooliperet toreda vastuvõtu ja võimaluse eest Pallipõnni õpetajatel tutvustada uusi robootikavahendeid, mille soetamist finantseeris Haridus - ja Noorteamet.

artetänu1 artetänu2 artetänu3 artetänu4 artetänu5 artetänu6 artetänu7 artetänu8

 

Lisatud 29.11.2021