PALLIPÕNNI LASTEAIA LAPSED KÄISID KIK-I PROJEKTI RAAMES MURASTE LOODUSKOOLIS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia 5-7 aastased lapsed osalevad keskkonnateadlikkuse projektis „Pallipõnni lasteaia lapsed õpivad loodust väärtustama ja hoidma“, mida rahastab KIK. 10 ja 11. oktoobril 2016 toimusid projekti raames väljasõidud Muraste Looduskooli, kus lapsed osalesid aktiivõppeprogrammis "Matkatakused loodusretkel".

Projekti eesmärgiks on tõsta laste teadlikkust keskkonna- ja loodushoiust, toetada laste loomulikku huvi ja uudishimu ümbritseva keskkonna tundmaõppimisel ning aidata paremini mõista looduse ja keskkonnahoiu vajadust.

Palipõnni lasteaia 5-7 aastased lapsed osalesid Murastes kahel päevalkvalifitseeritud matkajuhtide juhendamisel mängulisel avastusretkel, mille käigus õppisid lapsed vaatlema ja tundma loodust, kasutama metsas liikudes kaarti, ilmakaari ja kompassi ning märkama ja ennetama ohte looduses liikudes.

Lapsed said teada milliseid marju võib metsas süüa ja milliseid mitte, milline näeb välja rebaseurg ja metssigade tõngermaa, millised loomad ja taimed kuuluvad metsa kooslusesse ja kuidas neid ära tunda ning kuidas püstitada püstkoda.

Lapsed omandasid teadmisi keskkonna- ja loodushoiust, mida looduses liikudes tohib ja mida ei tohi teha ning õppisid märkama inimtegevuse jälgi looduses.

Lastele pakkus elevust retkejuhi räägitud lood metsast ja metsaelanikest, mis ärgitasid lapsi omakorda küsimusi esitama ja ise oma matka kogemustest rääkima.

muraste1 muraste3

muraste2 muraste4