Üritused
PALLIPÕNN OSALES ÜLE-EESTILISEL LASTEAEDADE SPORDIPÄEVAL PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia kõik 3-7 a. laste rühmad osalesid üle-eestilisel „Lasteaedade Spordipäeval“, mille korraldasid Tartu spordiselts Kalev, Tartu Lasteaed Helika ja Tartu linn.

Üritus viidi läbi kontakte vähendades oma lasteaia hoovis ühe rühma kaupa, kus sportimine toimus ühiste juhiste järgi. Lapsed sooritasid paigalt kaugushüppeid ja terakotikestega täpsusviskeid maas olevatesse rõngastesse ning võistlesid osavusteatejooksus ja mängisid ristkeksu. Vanematel rühmadel toimus tulemuste mõõtmine ja edastamine korraldajatele.

Lapsed osalesid rõõmuga, ning nende lemmikalaks osutus paigalt kaugushüpe. Lapsi juhendasid spordipäeval liikumisõpetajad Helgi Palm ja Katrin Rõõmusoks.

kalevsp1 kalevsp3 kalevsp4 kalevsp5 kalevsp22 kalevsp66

Lisatud 17.05.2021

PALLIPÕNNIS TÄHISTATI VASTLAPÄEVA SPORTLIKULT PDF Prindi Saada link

Sellel aastal tähistasid Pallipõnni lapsed ja õpetajad vastlapäeva sportlikult.

Liikumisõpetajad Helgi ja Katrin olid välja mõelnud vahvad vastlamängud, kus lapsed said ajada kada, teha sea saba pihta täpsusviskeid, mängida hernesupi keetmist ja võistelda vastlakuklite korjamise mängus.

Lapsed olid tublid ja tegid kõike rõõmuga kaasa. Nauditi kaunist talveilma ja sõpradega koos mängimist.

sea1 sea2 sea3 sea4 sea5

Lisatud 17.02.2021

PALLIPÕNNIS OLI TALISPORDI - JA OHUTUSPÄEV PDF Prindi Saada link

14. jaanuaril toimus Pallipõnni lasteaias talispordi - ja ohutuspäev, kus lapsed tutvusid erinevate talispordi aladega ja õppisid ennetama ohte sportimisel ja mängimisel talvise ilmaga õues.

Meie tublid tervisemeeskonna liikmed Egle Kaljaspolik, Raili Mitt, Katrin Rõõmusoks ja Helgi Palm olid lastele ette valmistanud põnevad spordikeskused, kus õpiti suusatamise algtõdesid, ohutut kelgutamist lasteaia kelgumäel, imiteeriti hokimängu ning uuriti uisutaja varustust ja räägiti ohutusest talispordi harrastamisel.

Lisaks sellele said lapsed teada, millise spordialaga tegelevad tuntud Eesti sportlased Eva Lota Kiibus, Kelly Sildaru, Tuuli Tomingas ja Robert Rooba.

Pallipõnni lastele meeldib õues liikuda ja sportida ning koos tegutsemisest tuntakse suurt rõõmu.

toh1 toh2 toh3 toh4 toh5 toh6 toh7 toh8 toh9

Lisatud 14.01.2021

PALLIPÕNNI LASTEAED OSALEB EUROOPA SPORDINÄDALAL PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaed osaleb Euroopa Spordinädalal 2020.

23. septemberil pidasid Pallipõnni töötajad lõuna ajal lasteaia hoovis Euroopa Spordinädala raames maha ägeda rahvastepalli turniiri. Kokku võttis turniirist osa neli võistkonda. Mängiti küll võidu peale, aga võitsid kõik kes spordiriided selga tõmbasid ja töökaaslastega sportlikult aega veetsid. Kõik olid rõõmsad ja õnnelikud.

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile tänavad Pallipõnni lasteaeda osalemise eest Spordinädal 2020.

Liikudes võidad alati!

20200923 142555 20200923 141000 tunnus

Lisatud 23.09.2020

PALLIPÕNNI LAPSED TEEVAD TUTVUST ERINEVATE SPORDIALDEGA PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia lapsed teevad tutvust erinevate spordialadega.

Sellel õppeaastal on Pallipõnni lasteaia tervisemeeskonnal plaanis tutvustada lastele erinevaid suve ja talve spordialasid.

Juba sellel nädalal said lapsed spordihommikutel hüpata kaugust, mõõta kiirust teatejooksus ja harjutada palliviskeid.

Lisatud 10.09.2020

RAHVASTEPALLI MÄNGIMAS PDF Prindi Saada link

3.septembril 2020 toimus Tammetõru lasteaias Mustamäe lasteaednike rahvastepalli võistlus.

Pallipõnni lasteaeda esindas õpetajate naiskond koosseisus Raili Mitt (kapten), Aire Gruzdev, Katrin Viinapuu, Anne-Ly Savason, Laura Õigus ja Helgi Palm.

Täname Pallipõnni tublisid rahvastepallureid eduka osalemise eest.

118730261 1914039742069555 3130600833305585572 n 118786727 1914039812069548 3574909542915103927 n

Lisatud 04.09.2020

PALLIPÕNNI LASTEAIAS OLI OHUTUSPÄEV PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaias toimus 10. juunil ohutuspäev. Üheskoos lastega tuletati meelde kõik olulised asjad, et suvepuhkus mööduks ohutult ja turvaliselt.

Lapsed olid tublid ning teadsid hästi kuidas ohutult liigelda jalgsi, jalgratta, rula ja rulluiskudega, kuidas käituda veekogu ääres ning mida teha, kui on juhtunud õnnetus.

Kõige rohkem elevust tekitas aga lastele munakiivri katse.

Turvalist ja ohutut suvepuhkust!

ohp1 ohp2 ohp3

Lisatud 10.06.2020

NAKSITRALLIDE RÜHMA LAPSED ÕPIVAD HAMMASTE EEST HOOLITSEMA PDF Prindi Saada link

Sellel nädalal õppisid Pallipõnni lasteaia Naksitrallide sõimerühma lapsed hammaste eest hoolitsema.

Nii õpetajad kui pered olid sattunud uude olukorda, kus õpetajad saatsid nüüdsest lastele koduülesandeid ning vanematele juhendeid ja soovitusi tegevuste läbiviimiseks.

Lastele ja vanematele tekitas põnevust esimene koduõppe nädalateema "Terved hambad Kiks ja Köks". Selle nädala koduülesandeks oli harjutada õiget hambapesu ja teha kodustest käepärastest või looduslikest vahenditest hambapesupilt.

Lastevanematelt saabus nädala lõpuks palju positiivset tagasisidet, oldi rahul et toimub aktiivne suhtlemine ja antakse koduülesandeid.

kikskõks2 kikskõks3 kikskõks4   kikskõks5

Lisatud 20.03.2020

VIKERKAARE TIBUDE RÜHMAS ÕPITI ÕIGET KÄTEPESU PDF Prindi Saada link

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli II kursuse õenduse eriala tudengid Laurabell Kabrits, Elina Šolotjuk ja Mileena Podzigun õpetasid Vikerkaare Tibude rühmas lastele õiget käte pesemist.

Lõbusa tantsu ja mängu saatel õpiti selgeks õiged kätepesu liigutused, saadi teada millised on head harjumused ja halvad harjumused ning uuriti lilla lambi all oma käte puhtust enne ning pärast käte pesu. Lapsed said teada, et inimese kõige suurem organ on nahk ja et küünte eest tuleb eriti hoolt kanda. Küsimusele, mis juhtub kui käsi ei pese, oskasid kõik lapsed väga hästi vastata.

Eduka kätepesu koolituse läbimise eest said kõik lapsed ka tunnistuse.

kätepesu1 lapm2 käsi uurimas3 kätepesutants4 tunnistuse andmine5

Lisatud 06.02.2020