Üritused
SÜGISLAAT "EESTIMAISEST TERVE EESTI" PDF Prindi Saada link

16. septembril toimus Pallipõnni lasteaias traditsiooniline sügislaat "Eestimaisest terve Eesti".

Lisakas värsketele koduaia saadustele oli võimalik laadalt soetada erinevaid kodus valmistatud hoidiseid ja moose, mett, koduleiba ning maitsvaid küpsetisi.

Suur tänu kõigile, kes laada jaoks kasvatasid juur -, puu -ja aedvilju, keetsid, küpsetasid, konserveerisid, marineerisid, kaunistasid purke, kauplesid ja ostsid.

Aitäh muusikaõpetajatele ja Pillerkaare Piilude laululastele väikese ilusa rahvusliku kontserdi eest.

Rõõmsat sügist!

hoidsed1   porgand1 humal1 hapukurk1

Lisatud 16.09.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIAS OLI SPORDINÄDAL PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaias alustati uut õppeaastat sportlikult.

Sellel nädalal näitasid lapsed õues oma oskusi takistus - ja tasakaaluradade läbimises, pallivisetes, hüppe - ja jooksumängudes, 30 meetri joonejooksus, üle "Oja" hüppamises ning sabapalli viskes.

Lapsed olid aktiivsed ning tundsid rõõmu õues sportimisest.

sp1 spor2 spor4 spor3

Lisatud 12.09.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIA KRÕLLIDE RÜHM OSALES KOOLITUSSARJAS KÕIK ON SINU KÄTES PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia Krõllide rühm osales Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli koolitussarjas "Kõik on sinu kätes", mille eesmärk on õpetada lastele kätepesu võtteid, et vältida seeläbi nakkushaiguste levikut.

27. mail käisid Krõllide rühmas külas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid, kes õpetasid lastele, kuidas käsi pesta. Lapsed said aparaadi abil vaadata, kui hästi nad oma käsi pesid.

Räägiti veel ka käega suu katmisest aevastamise ja köhimise korral ning küünte hooldusest.

Lõpetuseks tuli üks vahva tants, mis aitas kinnistada juba õpitut.

krõllide tervishoid väike1 krõllide tervishoid väike2

Lisatud 28.05.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIA KRÕLLIDE RÜHM ÕPIB HAMMASTE EEST HOOLITSEMA PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia Krõllide rühma lapsed käisid Tervishoiu muuseumi õpitoas "Hambad".

Kuna Krõllide rühm osaleb sellel õppeaastal Suukooli projektis, siis Tervishoiu muuseumi õpitoast saadud teadmised kinnistasid aasta jooksul räägitut.

Õpitoa lõpus said lapsed teha endale meelepärase värvi ja lõhnaga hambapasta.

krõllid hambatunnis väike

Lisatud 30.04.2019

PALLIPÕNN ÕPIB ÕUES PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia selle õppeaasta üheks eesmärgiks on õuesõpe, et võimaldada lastel viibida võimalkult palju õues värskes õhus.

17. aprillil ei toimunud tavapäraseid tegevusi toas tegevuskeskustes, vaid hommikust peale õpiti õues.

Lapsed õppisid õues numbreid, tähti, kella, kujundeid, arvutamist ja kirjutamist ning võrdlemist ja kaalumist.

Lastel oli huvitav ja õpetajad said uusi õuesõppe ideid.

õ1 õ2 õ3 õ4 õ6 õ7 õ8 õ10 õ11 õ13 õ15 õ16 õ17 õ18 õ19 õ20

Lisatud 17.04.2019

PALLIPÕNNI TÖÖTAJAD JOOGATUNNIS PDF Prindi Saada link

Sellel õppeaastal toimuvad alates oktoobti kuust Pallipõnni lasteaia töötajatele lõuna ajal joogatunnid.

Joogatunde viib läbi  liikumisõpetaja Katrin Rõõmusoks, kes on selleks läbinud ise ka vastava koolituse.

jooga

Lisatud 02.04.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIAS ON NÜÜD TUNNETUSTUBA PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteias sai valmis uus tunnetustuba.

Lasteaia eripedagoog Gretel Õigus saab nüüd koos lastega jagada erinevaid meelelisi kogemusi meie uues tunnetustoas.

tunnetus1 tunnetus2tunnetus3 tunnetus4

Lisatud 12.03.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIAS OLI SMUUTIPÄEV PDF Prindi Saada link

Lasteaia tervisemeeskonna eestvedamisel tulid 11. märtsil Pallipõnni töötajad lõuna ajal saali kokku, et üheskoos virgutada oma meeli.

Meie selle õppeaasta eesmärk on õppimine läbi 5-meele ning sellest lähtuvalt oli tervisemeeskond ka töötajatele välja mõelnud põnevad ja lõbusad ülesanded, kus tuli kasutada kõiki oma meeli.

Maitsmismeele virgutamiseks olid kõik rühmameeskonnad ja juhtkond valmistanud degusteerimiseks imemaitsvaid ja tervislikke smuutisid.

Suur tänu meie tublidele tervisemeeskonna liikmetele Raili Mittile, Helgi Palmile, Katrin Rõõmusoksale, Egle Kaljaspolikule ja Kai Jaanistele toreda tervisliku lõunaürituse eest.

Kokanduskeskuses valmistavad ja degusteerivad lapsed sellel nädalal koos õpetajatega samuti tervislikke smuutisid.

smuuti2 smuuti1smuuti3

Lisatud 11.03.2019

PALLIPÕNNIS OLI ÕUETEATER PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia selle õppeaasta üheks eesmärgiks on õuesõpe ja eriti viirute perioodil püüame olla võimalikult palju õues värskes õhus. Nii said lapsed 15. veebruaril esmakordselt lasteaia õues vaadata õpetajate heategevuslikku etendust "Rähn Rä ja teised metsaloomad".

Kestutis Navakase "Rä ja metsloomad" raamatu ainetel valmis lavastus õpetaja Marge Simmermanni eestvedamisel, kes ise ka etenduses kaasa tegi. Lõbusas, sõprusest rääkivas lavastuses tegid kaasa veel õpetajad Jana Naudi, Merle Sildam, Kaisa Kungus, Eva Riivik, Teele Luup ja helitehnikuna Karin Kangur.

Etendusest saadud heategevuslik tulu kantakse "Märka ja Aita" kontole.Suur tänu kõigile kes toetasid ning samuti meie tublidele näitlejatele vahva õueetenduse eest!

rä1 rä2rä3 rä4rä7 rä8

Lisatud 15.02.2019