Üritused
NAKSITRALLIDE RÜHMA LAPSED ÕPIVAD HAMMASTE EEST HOOLITSEMA PDF Prindi Saada link

Sellel nädalal õppisid Pallipõnni lasteaia Naksitrallide sõimerühma lapsed hammaste eest hoolitsema.

Nii õpetajad kui pered olid sattunud uude olukorda, kus õpetajad saatsid nüüdsest lastele koduülesandeid ning vanematele juhendeid ja soovitusi tegevuste läbiviimiseks.

Lastele ja vanematele tekitas põnevust esimene koduõppe nädalateema "Terved hambad Kiks ja Köks". Selle nädala koduülesandeks oli harjutada õiget hambapesu ja teha kodustest käepärastest või looduslikest vahenditest hambapesupilt.

Lastevanematelt saabus nädala lõpuks palju positiivset tagasisidet, oldi rahul et toimub aktiivne suhtlemine ja antakse koduülesandeid.

kikskõks2 kikskõks3 kikskõks4   kikskõks5

Lisatud 20.03.2020

VIKERKAARE TIBUDE RÜHMAS ÕPITI ÕIGET KÄTEPESU PDF Prindi Saada link

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli II kursuse õenduse eriala tudengid Laurabell Kabrits, Elina Šolotjuk ja Mileena Podzigun õpetasid Vikerkaare Tibude rühmas lastele õiget käte pesemist.

Lõbusa tantsu ja mängu saatel õpiti selgeks õiged kätepesu liigutused, saadi teada millised on head harjumused ja halvad harjumused ning uuriti lilla lambi all oma käte puhtust enne ning pärast käte pesu. Lapsed said teada, et inimese kõige suurem organ on nahk ja et küünte eest tuleb eriti hoolt kanda. Küsimusele, mis juhtub kui käsi ei pese, oskasid kõik lapsed väga hästi vastata.

Eduka kätepesu koolituse läbimise eest said kõik lapsed ka tunnistuse.

kätepesu1 lapm2 käsi uurimas3 kätepesutants4 tunnistuse andmine5

Lisatud 06.02.2020

VIKERKAARE TIBUDE RÜHMA LAPSED ÕPPISID TERVISHOIUMUUSEUMIS INIMESE ANATOOMIAT PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Vikerkaare Tibude rühma lapsed külastasid giidiga Tervishoiumuuseumi inimese teemalist näitust.

Lapsed tutvusid inimese anatoomiaga, meeltega, vaatasid filmi bakteritest ja inimese sünnist ning avastasid mänguliselt, kuidas inimese keha toimib.

Lapsed olid tublid ja oskasid paljudele giidi küsimustele vastata, kuna olid teemat juba rühmas käsitlenud.

terh1väikr1 terh2väike2 terh3vöike3 terh4väike4 terh5väike5

Lisatud 28.11.2019

PALLIPÕNNI LASTEAIA LAPSED OSALESID SUUKOOLI LOENGUS PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia 4-7 aastaste laste rühmad osalesid 19. novembril 2019 Suukooli loengus. Suukooli projekti rahastab Eesti Haigekassa koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga.

Lastele räägiti koolituse käigus viiest kuldreeglist - tervislik toitumine, vee joomine, puhkus söömisest, hambapesu ning hambaarsti juures käimine.

Suur tänu Suukooli projekti koolitajale Jana Kensap´ile ja Pokude rühma lapsevanemale Kristina Rooma´le. Tänu Teile on meie lapsed nüüd teadlikumad, kuidas hoida oma hambad tervena.

SUUK1   SUUUUUK2 SUUUK3

Lisatud 19.11.2019

PALLIPÕNNIS OLI SÜGISENE KOSTÜÜMIPIDU PDF Prindi Saada link

28. oktoobril toimus Pallipõnni lasteaias sügisene õue kostüümipidu.

Lapsed olid kostümeeritud taimedeks, loomadeks, lindudeks ja putukateks. Inspiratsiooni saadi ka laste lemmikfilmidest "Lõvikuningas" ja "Kuidas taltsutada lohet", sest need tegelased on sellel sügisel Pallipõnni laste meelel ja keelel ning muusikatundideski. Mängiti ja lõbutseti üheskoos ning nauditi ilusat sügisilma.

Kuna tahame olla terved, siis toimuvad ka sellel õppeaastal lasteaia ühisüritused õues.

spid1 spid2 spid3 spid4 spid5 spid6 spid7 spid8

Lisatud 28.10.2019

PALLIPÕNNI KOOLIEELIKUD OSALESID PROJEKTIS "TULEST TARGEM" PDF Prindi Saada link

Tallinna Pallipõnni lasteaia koolieelikud osalesid Päästeameti Põhja päästekeskuse projektis "Tulest targem".

Projekti raames külastasid 17. oktoobril lasteaeda Nõmme päästekomando päästjad. Lapsed said teada kuidas tekivad tuleohtlikud olukorrad, kuidas neist hoiduda ja kuidas käituda õnnetuse korral. Tuletati meelde ka suitsuanduri vajalikkust. Õues tutvusid lapsed päästeauto ja selle varustusega.

TUL1 TUL2 TUL3 TUL4 TUL5 TUL6 TUL7

Lisatud 17.10.2019

VIKERKAARE TIBUD KÄISID OLÜMPIAL PDF Prindi Saada link

Pallipõnni lasteaia Vikerkaare Tibud rühm käisid 25.septembril Sinilinnu lasteaias Mustamäe TEL IX Olümpiamängudel.

Seekord näidati oma jõudu, osavust ja kiirust köieveos, kaugushüppes, porgandi teatejooksus, läbi rõnga palli viskamises ning köiel tasakaaluharjutusi sooritades.

Aitäh Sinilinnu lasteaia perele toreda sportliku päeva eest!

võimlemine 2 tänukiri 2

Lisatud 25.09.2019

PALLIPÕNNI LAPSED ÕPPISID SUUHÜGIEENI PDF Prindi Saada link

18. septembril toimus Pallipõnni lasteaias suuhügieeni hommik.

Aiarühma lapsed õppisid suuhügieeni, kuidas hambaid õigesti pesta ja peale sööki suud loputada. Seda kõike näitas lastele ette meie tervisemeeskond.

2019-2020  õppeaastal on Pallipõnni lasteaias üheks terviseedenduse tegevuseks lastel peale sööki suu loputamine.

suuhommik1 suuhommik2 suuhommik3

Lisatud 18.09.2019

SÜGISLAAT "EESTIMAISEST TERVE EESTI" PDF Prindi Saada link

16. septembril toimus Pallipõnni lasteaias traditsiooniline sügislaat "Eestimaisest terve Eesti".

Lisakas värsketele koduaia saadustele oli võimalik laadalt soetada erinevaid kodus valmistatud hoidiseid ja moose, mett, koduleiba ning maitsvaid küpsetisi.

Suur tänu kõigile, kes laada jaoks kasvatasid juur -, puu -ja aedvilju, keetsid, küpsetasid, konserveerisid, marineerisid, kaunistasid purke, kauplesid ja ostsid.

Aitäh muusikaõpetajatele ja Pillerkaare Piilude laululastele väikese ilusa rahvusliku kontserdi eest.

Rõõmsat sügist!

hoidsed1   porgand1 humal1 hapukurk1